PL / EN

Jazz Dance Forth and Back

*Kielecki Teatr Tańca, "Jazz Dance Forth and Back”, (Kielce)
19.00, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (rezerwacja wejściówek)

Czas trwania 70 minut
Idea: Elżbieta Szlufik-Pańtak
Choreografia: Bill Goodson
Kostiumy: Anna Czyż
Scenografia i opracowanie światła: Grzegorz Pańtak
Występuje:Kielecki Teatr Tańca
Narrator: Elżbieta Szlufik-Pańtak
Tancerze: Katarzyna Barańska, Ewelina Barwicz, Anna Budnicka, Marlena Drężewska, Małgorzata Grzywińska, Alicja Horwarth-Maksymow, Barbara Karol, Anna Kmiecik, Judith Kowalczyk, Ewelina Kubot, Monika Kuc, Nina Lach, Aleksandra Pietrzykowska, Katarzyna Skrzyniarz, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Agata Twarowska, Aleksandra Zatorska, Karolina Ziółkowska, Małgorzata Ziółkowska, Artur Bajll, Tomasz Barański /gościnnie/,Tomasz Dziuba, Benoit le Gros /gościnnie/, Piotr Górski, Bartłomiej Łącki, Paweł Michno /gościnnie/, Grzegorz Pańtak,Tomasz Pietrzykowski, Marek Stawiarski, Michał Stoch, Zbigniew Zasada

 

 JAZZ DANCE Back and Forth to nieoceniona, sparafrazowana artystycznie lekcja historii tańca jazzowego w świecie Zachodu - od jego korzeni po modern jazz i new style. Spotkanie z wielkimi postaciami świata muzyki i tańca, takimi jak Leonard Bernstein, Josephine Baker, czy Missy Elliott.
Kolejne przemiany tanecznego jazzu podkreślone stylizowanymi historycznie kostiumami i muzyką ówczesnych lat...


Autorem widowiska jest światowej sławy amerykański choreograf Bill Goodson, który współpracował z największymi postaciami współczesnej sceny pop, takimi jak: Michael Jackson, Paula Abdul, Diana Ross, czy Gloria Estefan. Przedstawienie jest ukoronowaniem wieloletniego dążenia Elżbiety i Grzegorza Pańtak do stworzenia w Polsce zespołu i repertuaru z prawdziwie porywającą energią jazzu. JAZZ DANCE Back and Forth jest owocem tych dążeń zrealizowanym we współpracy z choreografem, który zdobył ogromne doświadczenie nie tylko w stylach jazzowych z gwiazdami pop kultury, ale również w najlepszych teatrach rewiowych świata, jak na przykład Moulin Rouge, czy tanecznych programach rozrywkowych np.: we włoskiej telewizji oraz oryginalnych opracowaniach amerykańskiego modern jazzu i musicalu np.: West Side Story.

 

Premiera spektaklu odbyła się: 12 i 13 grudnia 2009r.

Występ Teatru realizowany jest w ramach projektu „Promocja Kielc i regionu świętokrzyskiego poprzez sztukę festiwalową” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.