PL / EN

O Festiwalu

Tegoroczna, ósma już, edycja Kalejdoskopu ponownie skupi szereg działań związanych z tańcem współczesnym i pozwoli zadać, a być może na nowo odnaleźć odpowiedź na pytanie o miejsce i znaczenie człowieka we współczesnym świecie.

Niezmiennie, jak co roku,  zaprezentowane zostaną  spektakle w przestrzeni typowo scenicznej, a także, wyjątkowo, w przestrzeni nieformalnej – publicznej. Dzięki nim będziemy mogli  na nowo pochylić się nad prostymi czynnościami, które budują naszą egzystencję, ujrzymy historię opowiedzianą ruchem, by w końcu zostać sprowokowanymi do zajrzenia  daleko w głąb siebie…
Intensywne warsztaty taneczne z  technik tańca współczesnego przyniosą ze sobą rozważania m.in. nad stosunkiem jakości ruchu do kierunku podążania naszych myśli. Spotkania z teoretykami przeniosą nas w świat rozważań na temat wybranych zależności, m.in.: mody i tańca, czy dyktatu ciała nad ruchem.  Wieczór kina tańca da nam możliwość spojrzenia na taniec, jako na znak sprzeciwu społecznego. Sztuki wizualne zaś, ujęte w ramach Festiwalu, pozwolą nam ujrzeć, jak można na zawsze zatrzymać ruch poprzez fotografię, bądź uchwycić go w subtelnej linii ołówka.

Jak co roku, dzięki Podlaskiemu Stowarzyszeniu Tańca,  Festiwal Kalejdoskop daje możliwość obcowania z działaniami artystycznymi na najwyższym poziomie, które w  tych dniach staną się dla tancerzy, instruktorów, fotografów, a przede wszystkim widzów, wyjątkową codziennością.

Zapraszamy!