PL / EN

Northern Sky

*Takako Matsuda, "Northern Sky", (Japonia/Polska)
17.30, BOK, Kino Forum, spektakl  (15 zł)

 

 

Choreografia: Takako Matsuda
Tekst pisany, mówiony: Takako Matsuda
Muzyka:Meredith Monk, Charles Ives, Tangerine Dreams
Kostium: Tsuneko Toriumi


Jest to spektakl tańca współczesnego, o ludzkiej naturze w życiu miasta. Każdy człowiek ma nieograniczoną przestrzeń wewnątrz ciemności swojego umysłu. Ukrywamy to w podświadomości, nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. To jak północne niebo na północnym nieznanym lądzie. W ogromnej pustce i czystej sile natury, mrok i jasność stapiają się razem. Milczenie jest rozmową z pragnienia, nie ważne jak się zachowujemy.
Chociaż codziennie jem, śpię, śmieję się i śpiewam, czuję, że północne niebo istnieje we mnie. Jestem wciągnięta i znikam w tym mistycznym miejscu, jakbym nie istniała, i to nie jest wielka sprawa.


 

 

Takako Matsuda- absolwentka TishSchool of Arts New York University. Takako tworzyła i pracowała głównie jako profesjonalny tancerz w Nowym Jorku, Japonii i Finlandii od 2001 r., uczestnicząc w różnych festiwalach tanecznych i spektaklach. Jest uznanym artystą przez Agencję Kultury w Japonii w 2004. Takako uczy również własnej japońskiej techniki tańca współczesnego w całej Europie, m.in. w takich krajach, jak Finlandia, Dania, Szwecja i Polska od 2007 roku.